Znak Jince Znak Jince

Jinecké slavnosti 2010 + Foto

Autor: Michal Patera
Poslední aktualizace: 30.07.2010

Počasí oslavám přálo a program zábavného odpoledne byl rozmanitý. Sokolské zahradě dominoval obrovský pivní stan, jenž zajistil čenkovský hostinský Zdeněk Ulman. O bohaté a pestré občerstvení v mnoha stáncích se postarala vedoucí Sauna Baru v Jincích Jana Poláková.Odpoledním programem provázeli zkušení moderátoři agentury Rhytmic - Václav Vetchý a Iveta Veselá. Akci zahájil starosta městyse Josef Hála a převzal z rukou starosty SDH Vladimíra Koukola symbolický šek v hodnotě 10.150,- Kč. Tyto prostředky věnovali jinečtí hasiči k dovybavení nově budovaných dětských hřišť v Jincích – na sídlišti Zborovská a u Kulturního střediska. Ke stejnému účelu poslouží výtěžek z dobrovolného vstupného.

Úvod kulturního programu patřil žákům Základní umělecké školy J.J. Ryby – pobočka Jince a pak už se po celé odpoledne na velkém pódiu střídaly kapely různých žánrů počínaje oblíbenou Rožmitálskou Venkovankou. Jejich písničky potěšily zejména d?íve narozené, kte?í si s chutí zazpívali. Následovala ji country skupina Bonanza. Rockeři tělem i duší netrpělivě očekávali pořádný nářez skupiny Kabát Revival a dočkali se ho. Záhy dostali Kabáti publikum do varu a jejich vystoupení vyvrcholilo pozváním dětí na pódium, aby si všichni společně zazpívali jeden z největších hitů. Text písničky Pohoda všichni znali, a tak se celou obcí rozléhalo …když se u nás chlapi poperou, tak jenom nožem anebo sekerou…

Velký ohlas mělo i temperamentní vystoupení Hořovických mažoretek pod vedením Šárky Vacovské, jenž vyplnilo jednu z pauz při střídání kapel.Poslední účinkující skupinou byl All Right Band. Svým repertoárem kápl do noty všem věkovým kategoriím a tanci na ploše sokolské zahrady,pomalu se halící do tmy, už odolal málokdo.

Akce sloužila mimo jiné i k prezentaci činnosti nejaktivnějších zájmových spolků a organizací – hasiči, rybáři, chovatelé, svoji expozici měla Základní a Mateřská škola Jince, BoFa Logistic s.r.o., Autoškola Sedláček, atd. Děti lákala laserová střelnice od příslušníků 13. dělostřelecké brigády Jince a vojenská policie zas ukázala využití robota –pyrotechnika. Příbramští hasiči dodali adrenalin v podobě lanové dráhy a jejich kolegové z Trhových Dušníků se pochlubili historickou, ale funkční stříkačkou. Jinečtí zas zorganizovali řadu ukázek, při nichž si děti vyzkoušely používání hasičské techniky. Asi největší zájem byl o „živou“ expozici včelařů – průhledný včelí úl -a pánové M. Havrlík a J. Klimt ochotně celé odpoledne odpovídali na zvědavé otázky návštěvníků.

Aby ani ti nejmenší nepřišli zkrátka, zajistilo pro ně Mateřské centrum Jinecáček v čele s Veronikou Pitelkovou na celé odpoledne několik atrakcína náměstí – v oblečení byl nafukovací skákací hrad, trampolína, dětské dopravní hřiště. Malování na obličej – tzv. bodypaiting vyzkoušeli kluci i holky.

Návštěvníci si mohli na sokolské zahradě u stánků zakoupit rozmanité suvenýry, např. knihy, DVD o našem regionu, keramiku pí M. Hrdličkové, zbrusu nové pohlednice Jinec, Rejkovic a Běřína, mapu naší obce a nejbližšího okolí, samolepky na auto, trička s obecním znakem, ale i 3 druhy piva Herold v 0,33 l lahvích opatřených speciálními příležitostnými etiketami Jinecké slavnosti 2010, které se prodávalo přímo z historického pivovarského auta O. Boroše, jež přijelo po vlastní ose. Většina zboží bude i nadále v prodeji v Kulturním středisku.

Přestávky mezi střídáním kapel na pódiu vypl

Jinecké slavnosti
Novinky e-mailem
Kalendář akcí
    03 / 2019    
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

   Výpis akcí v tomto měsíci...
Aktuální informace
ikonka dokument Bezpečné Podbrdsko
Na webových stránkách Svazku obcí Podbrdského regionu http://www.podbrdsko.com nově naleznete informace k bezpečnosti v Brdech - stránka Bezpečné Podbrdsko
ikonka dokument Ohlašování pálení
Ohlašování pálení zahradního odpadu a jiných látek je nyní možné provádět pomocí internetu na http://hzssk.webrex.cz
© 2010 Úřad Městyse Jince | Prohlášení o přístupnosti