Znak Jince Znak Jince

V Jincích si přijdou na své šachisti, rybáři i milovníci knih

Autor: Michal Patera
Poslední aktualizace: 09.11.2011

Občané v obci Jince mají lepší vyhlídky na společenský život. Před nedávnem se zde otevřelo Společenské centrum Josefa Slavíka.

V nových prostorách se najde místo pro nespočet zájmových aktivit. Čtenáře přiláká knihovna, novopečené matky zase Mateřské centrum Jinečák, na své si přijdou i mladí šachisté, rybáři a pionýři. Městys Jince na rekonstrukci domu získalo od Středočeského kraje dotaci z Fondu rozvoje obcí a měst 4,9 milionu korun.
Slavnostního otevření se zúčastnili starosta Josef Hála, vedoucí Kulturního střediska Irena Ungrová, krajští zastupitelé Jiřina Fialová, předsedkyně Výboru pro zdravotnictví a předsedkyně Klubu zastupitelů KSČM Zastupitelstva Středočeského kraje, RSDr.Jiří Svoboda, předseda Výboru sociálního a Ing. Josef Vondrášek, místopředseda Klubu zastupitelů KSČM a starosta města Rožmitál pod Třemšínem.
Další zastavení bylo u Domu s pečovatelskou službou, kde byl slavnostně dán do provozu  „seniopark“, kde si obyvatelé DPS mohou ne jen posedět v příjemném prostředí, ale zároveň mohou „procvičit tělo“ na jim určeným rehabilitačních pomůckách. Také na tuto akci přispěl Středočeský kraj ze svého fondu částkou 370 tisíc korun.

Zástupci kraje si také prohlédli stavbu tělocvičny a rekonstrukci sběrného dvora a kompostárny.

 

Tento článek vyšel 20.9.2011 na portále středočeského kraje, ze kterého ho zde citujeme. Původní adresa je http://www.kr-stredocesky.cz/portal/aktuality/v-jincich-si-prijdou-na-sve-sachisti-rybari-i-milovnici-knih-spolecenske-centrum-je-na-svete.htm?pg=8


Původní článek
Novinky e-mailem
Kalendář akcí
    04 / 2019    
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

   Výpis akcí v tomto měsíci...
Aktuální informace
ikonka dokument Bezpečné Podbrdsko
Na webových stránkách Svazku obcí Podbrdského regionu http://www.podbrdsko.com nově naleznete informace k bezpečnosti v Brdech - stránka Bezpečné Podbrdsko
ikonka dokument Ohlašování pálení
Ohlašování pálení zahradního odpadu a jiných látek je nyní možné provádět pomocí internetu na http://hzssk.webrex.cz
© 2010 Úřad Městyse Jince | Prohlášení o přístupnosti