Znak Jince Znak Jince

2. jinecké slavnosti v obraze

Autor: Irena Ungrová
Poslední aktualizace: 31.05.2011

Jinecké slavnosti

 

V sobotu 28. 5. 2011 se v Jincích na sokolské zahradě uskutečnily 2. JINECKÉ SLAVNOSTI, které byly tentokráte věnovány DĚTEM. Dobrovolné vstupné ve výši 17.477,- Kč bude stejně jako loni použito na dovybavení dětských hřišť v Jincích.

Společenské a zájmové organizace a spolky včetně Základní školy Jince a Mateřského centra Jinečáček pro děti připravily řadu ukázek a soutěží o ceny. Oblíbeným stanovištěm byl „stánek“ rybářů, hasičů, chovatelů, fotbalistů, dětský salón krásy a samozřejmě „živá expozice“ včelařů s ukázkou výroby svíček. Veliký zájem byl též o jízdu na koních. Nezávisle na programu probíhaly turnaje v šipkách a v šachu, ti nejlepší obdrželi poháry za 1., 2. a 3. místo.

Téměř celodenní akci moderoval předseda kulturní komise ÚM Jince p. Václav Zeisek. Program mezi soutěžemi  byl obohacen o představení Divadélka Za Vodou Čenkov, vystoupení skupiny historického šermu Černá růže, souboj ninjů, triky kouzelníka, ukázku výcviku psů, modelářů, vojáci předvedli laserovou střelnici, žáci tanečního oboru Základní umělecké školy J. J. Ryby z Rožmitálu – pobočka Jince ve 2 vstupech ukázali, co se v tomto školním roce naučili. Překvapením bylo několik desítek motorkářů Freebikers Ohrazenice, kteří okružní jízdou po sokolské zahradě zahájili svou 5. spanilou jízdu. V podvečer vystoupila hudební skupina DEEP DAY, po setmění vynikla ohňová show a slavnosti byly zakončeny ohňostrojem.

Pořadatelé (Městys Jince a jeho kulturní komise) však pamatovali na všechny. Po skončení programu pro děti byla na řadě soutěž pro 4členná smíšená družstva v pojídání velkých koláčů na čas a pro 2členná družstva dospělých „Jinecký šestipivák“. Jak název napovídá, soutěž měla 6 částí a podmínkou splnění každé z nich bylo vypití piva. Účastníci všech klání byli publikem povzbuzování k téměř nadlidským výkonům a 3 vítězové každé soutěže si odnesli na památku zlaté poháry.

Přestože při pátečních přípravách akce v Jincích téměř celý den pršelo, v sobotu se počasí umoudřilo a bylo krásně. Na své si na sokolské zahradě přišly i chuťové buňky návštěvníků, neboť nebyla nouze o stánky s kulinářskými specialitami a nápoji všeho druhu. A pro radost si návštěvníci mohli zakoupit keramiku, košíkářské výrobky, šperky, knihy, pohledy Jinec a okolí, jinecké pexeso nebo „obecní“ tričko.


2. jinecké slavnosti v obraze
Novinky e-mailem
Kalendář akcí
    03 / 2019    
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

   Výpis akcí v tomto měsíci...
Aktuální informace
ikonka dokument Bezpečné Podbrdsko
Na webových stránkách Svazku obcí Podbrdského regionu http://www.podbrdsko.com nově naleznete informace k bezpečnosti v Brdech - stránka Bezpečné Podbrdsko
ikonka dokument Ohlašování pálení
Ohlašování pálení zahradního odpadu a jiných látek je nyní možné provádět pomocí internetu na http://hzssk.webrex.cz
© 2010 Úřad Městyse Jince | Prohlášení o přístupnosti